شنبه تا چهارشنبه
ساعت 8 الی 16

شماره های تماس


سلسله رویدادهای داده ورزی شهید حسن باقری

سلسله رویدادهای داده ورزی شهید حسن باقری
تعداد آزمون‌ها
1 آزمون
تعداد فصل‌ها
1 فصل
تعداد جلسات
3 جلسه
تعداد فراگیر
3050 نفر

راهنما

توجه : این مرحله از رویداد، تا تاریخ 10 دی ماه 1401 تمدید شده است.
حکمرانی داده (DG) فرایندی است برای مدیریت در دسترس بودن، قابلیت استفاده، یکپارچگی و امنیت داده‌ها در سیستم‌های سازمانی، بر اساس استانداردها و سیاست‌های داخلی سازمان که استفاده از داده‌ها را کنترل می‌کند. بدون حکمرانی داده موثر، تناقضات داده‌ها در سیستم‌های مختلف در سراسر یک سازمان ممکن است حل نشود. این موضوع می‌تواند تلاش‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها را پیچیده کند و چالش‌هایی را در یکپارچه سازی داده‌ها ایجاد نماید. که بر دقت گزارش‌دهی سازمانی، برنامه‌های تحلیلی و تصمیم گیری در عرصه نظام اداری تأثیر می‌گذارد. حکمرانی موثر داده تضمین می‌کند که داده‌ها سازگار و قابل اعتماد هستند و مورد سوء استفاده قرار نمی‌گیرند و به بهینه‌سازی عملیات و هدایت تصمیم‌گیری‌های نظام اداری کشور کمک بسیار مهمی می‌کند.حکمرانی بر داده‌ها می‌تواند مقدمه‌ای بر حکمرانی با داده‌ها باشد. به عبارت دیگر،
اگر بتوانیم داده‌های دقیق، درست و با کیفیت را در زمان درست و از مسیر درست به فرد مناسب برسانیم، درنتیجه خواهیم توانست به تصمیم‌گیری‌های بهتری در نظام اداری دست یابیم.از این رو، سازمان اداری استخدامی کشور، با رویکردی نوین در حکمرانی نظام اداری، اقدام به تاسیس دفتر توسعه حکمرانی داده‌مبنا نمود.
دفتر توسعه حکمرانی داده‌مبنا یکی از ماموریت‌های اصلی خود را شناسایی و ایجاد ارتباط با شبکه داده‌ورزان کشور می‌داند. این ماموریت، دارای یک رویکرد بین‌رشته‌ای و میان‌بخشی است. این رویکرد بدان معناست که هر فردی که بتواند در حوزه حکمرانی بر داده یا حکمرانی با داده یاریگر نظام اداری کشور باشد، فارغ از این‌که در کدام بخش از کشور فعالیت می‌کند، اعم از نظام اداری، بخش خصوصی، دانشگاه یا هر بخش دیگر، جزو شبکه تعاملی این دفتر محسوب می‌شود. از این رو، دفترتوسعه حکمرانی داده‌مبنا سلسله رویدادهایی را با عنوان سلسله رویدادهای داده‌ورزی شهید حسن باقری برگزارمی‌نماید.
رویداد اول از این سلسله رویدادها با هدف:
1. افزایش توانمندی داده‌پردازی کارکنان و مدیران دولتی
2. شناسایی همکاران توانمند در حوزه داده‌پردازی
3. توسعه حکمرانی بر داده و حکمرانی با داده در دستگاه‌های اجرایی کشور

برگزار می‌گردد.
اولین رویداد از سلسله رویدادهای داده‌ورزی شهید حسن باقری، ویژه کارمندان نظام اداری کشور است. این رویداد شامل یک مسابقه در دو مرحله مجازی و حضوری می‌باشد. در حال حاضر، شما شرکت کننده محترم در مرحله مجازی رویداد اول قرار دارید.
این مرحله شامل 20 سوال چهارگزینه‌ای و 1 سوال تحلیلی-تشریحی می‌باشد. سوالات چهارگزینه‌ای ابزاری برای ارزیابی آشنایی شما شرکت‌کننده محترم با مفاهیم اولیه اکسل و پایگاه داده می‌باشند. درصورتی که بتوانید به 10 سوال از 20 سوال مذکور به درستی پاسخ دهید، قفل سوال تشریحی برای شما باز خواهد شد. سوال تشریحی شامل یک فایل پی‌دی‌اف حاوی متن سوال و یک فایل اکسل حاوی داده‌های لازم برای پاسخ به سوال می‌باشد. شما باید پس از بارگیری فایل فشرده شده حاوی دو فایل پی‌دی‌اف و اکسل، ابتدا متن سوال را که در فایل پی‌دی ‌اف قرار داده شده مطالعه نموده و سپس بر اساس داده‌های فایل اکسل تحلیل خود را با تکمیل فایل اکسل ارائه شده بر اساس سلیقه خودتان در محل پیش‌بینی شده بارگذاری نمایید. درصورت نیاز به ارائه توضیحات درمورد نتایج تحلیل خود میتوانید علاوه بر فایل اکسل یک فایل پی‌دی اف نیز در محل پیش‌بینی شده بارگذاری نمایید.
توجه: سوالات چهارگزینه‌ای نمره منفی ندارند.
"نکاتی که در سوال تشریحی قابل توجه است موارد زیر می‌باشد:
1: اطلاعات و داده‌های ارائه شده در این مسابقه، به صورت کاملا فرضی بوده و منطبق با داده‌های واقعی دستگاه اجرایی نمی‌باشد. از این رو، داده‌های ارائه شده در این گزارش به هیچ عنوان قابل انتشار و قابل استناد نیست.
2: تعریف شاخص‌های دیگر، بنابر خلاقیت و ایده شرکت کننده آزاد می‌باشد.
3: اکسل ارائه شده، شامل داده‌های انحرافی یا پرت نیز می‌باشد. "

توجه: نمره سوالات چهارگزینه‌ای در فرآیند برگزیدگی شما موثر است.20 نفر برتری که در این مرحله بتوانند تحلیل بهتر، جامع‌تر و خلاقانه‌تری ارائه دهند به مرحله حضوری رویداد اول که در دی ماه برگزار می‌گردد فراخوانده می‌شوند. مرحله حضوری رویداد اول، شامل کارگاه‌های آموزشی داده‌ورزی ومسابقات تیمی داده‌ورزی خواهد بود.
به نفرات برتر  مرحله حضوری جوایز زیر اعطا خواهد شد:
1. لوح تقدیر از جانب معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور
2. کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس.
3.کمک هزینه شرکت در دورهای آموزشی پیشرفته در حوزه داده‌ورزی 
4.عضویت در شبکه تحلیلگران داده سازمان اداری استخدامی کشور 
5.دعوت از فرد برگزیده جهت شرکت در کارگاه‌های آموزشی حرفه‌ای رویداد به صورت رایگان


لازم به ذکر است رویدادهای بعدی سلسله رویدادهای داده‌ورزی شهید حسن باقری، به صورت عمومی برگزار خواهد شد و افراد خارج از دستگاه های دولتی نیز امکان شرکت در این رویدادها را خواهند داشت، چرا که دفتر توسعه حکمرانی داده‌مبنا ماموریت خود در این حوزه را علاوه بر شناسایی شبکه افراد فعال در حوزه داده‌ورزی، ترویج گفتمان حکمرانی داده محور و کمک به تصمیم‌سازی در عرصه حکمرانی نیز می‌داند. امیدواریم شما همکار محترم نیز ما را در این مسئولیت بسیار مهم یاری فرمایید.
برای ارتباط با ما می توانید با عضویت در کانال "سلسله رویدادهای داده ورزی شهید حسن باقری" در پیامرسان بله،
از اخبار و تازه های رویداد مطلع شوید.

آدرس کانال ما در پیامرسان بله:

@dadehvarzan

ساختار

دستورالعمل رویداد اول
0 دقیقه
آزمون تستی
20 دقیقه
آزمون تشریحی
0 دقیقه

امتیاز

4.50 از 5 / 2 رای