شنبه تا چهارشنبه
ساعت 8 الی 16

شماره های تماس


در سلسله کارگاه‌های روایت یک تجربه مطرح شد؛ استاندار هرمزگان: با راه‌حل‌های خلاقانه سرمایه‌گذاران از سد مجوزها و امضاهای طلایی عبور کردند

تاریخ انتشار: 1402-03-30 15:23:33
دسته‌بندی: اخبار
مرکز آموزش مدیریت دولتی سلسله کارگاه‌های روایت یک تجربه را در راستای ماموریت تجربه‌نگاری و مستندسازی دانش و تجربیات مدیران دولت در دوره تحول این مرکز برگزار می‌کند.
نخستین کارگاه روایت یک تجربه با موضوع «راهکارهای رشد سرمایه‌گذاری»، با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان به عنوان راوی تجربه  و دکتر محسن میری رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی و جمعی از مدیران ارشد و اقتصادی  در مرکز اسناد سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.
استاندار هرمزگان با اشاره به راه‌حل‌های خلاقانه در زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار گفت: سرمایه‌گذاران با این راه‌حل‌های خلاقانه توانستند از موانع پیش روی مثل صدور مجوزها و امضاهای طلایی و قوانین متعدد و دست‌ و پاگیر عبور کنند. 
آقای دوستی ادامه داد: پس از تهیه سند توسعه هرمزگان بر اساس آمایش سرزمینی، شناسایی مزیت‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و تجاری استان و شناسایی اختیاراتی که در سال‌های دور و نزدیک به استانداران داده شده، طرح‌های توجیهی اقتصادی تهیه شد. 
استاندار هرمزگان آماده‌سازی کیف‌های سرمایه‌گذاری را ابتکاری خلاقانه دانست و افزود: در این کیف تعهدنامه‌ها، تفاهم‌نامه‌ها، جوازها و طرح‌های توجیهی مورد نیاز برای هر سرمایه‌گذاری آماده شده است و امضای قرارداد با سرمایه‌گذار دیگر معطل مجوزها نمی‌ماند. 
وی «کارت طلایی سرمایه‌گذار» را از دیگر کارهای ابتکاری در هرمزگان دانست و خاطرنشان کرد: با استفاده از این کارت طلایی، سرمایه‌گذاران می‌تواند با مراجعه به دفتر استاندار در روز و ساعات اعلام شده، با وی دیدار کنند.
دوستی افزود: تا کنون سرمایه‌گذاران از 26 کیف سرمایه‌گذاری استقبال کرده‌اند و این طرح‌ها وارد عملیات اجرایی شده است. 
استاندار هرمزگان همچنین با تاکید بر درست هزینه کردن بودجه گفت: در اقدامی ابتکاری با استفاده از ظرفیت قانونی از محل بودجه استانداری، به طرح‌های در حال اجرا یارانه تسهیلات داده شد.
در این کارگاه معاونان استانداری‌ها، مدیران کل سرمایه‌گذاری استانی، معاونان و جمعی از استادان دانشگاه حضور داشتند و با موضوع سرمایه‌گذاری در دستگاه‌های مختلف و راهکارهای رشد سرمایه‌گذاری بحث و تبادل نظر شد.