شنبه تا چهارشنبه
ساعت 8 الی 16

شماره های تماس


سومین نشست ارائه یافته های پژوهشی در سال 1401 در مرکز برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1401-08-21 09:17:55
دسته‌بندی: اخبار

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش مدیرت دولتی، سومین نشست ارائه یافته‌های پژوهشی در سال جاری با موضوع «طراحی مدل یادگیری و توسعه مهارت‌های نرم منابع انسانی در سازمان‌های دولتی» با هدف دانش‌افزايي و توسعه بينش کارکنان و مديران دستگاه‌های اجرایی و دانشگاهیان و با سخنرانی دکتر مینا بوستانی راد، چهارشنبه 18 آبان ماه به صورت برخط از طریق سامانه آموزش‌های الکترونیکی مرکز (lms.smtc.ac.ir) برگزار شد.
دکتر بوستانی راد در این برنامه، سخنانش را در پنج بخش (کلیات بحث، مبانی و پیشینه، روش‌شناسی، تجزیه و تحلیل و ارائه یافته‌ها، نتیجه‌گیری و پیشنهادها) بیان نمود. وی نخست ضمن برشمردن مهارت‌های سخت و نرم و تفاوت‌های آنها، به شناسایی و معرفی مؤلفه‌های مهارتهای نرم پرداخت و با ذکر واژگان مختلف و مرتبط با مهارت نرم، اعم از مهارت‌های زندگی، مهارت‌های قابل انتقال، مهارت‌های قرن 21، مهارت‌های اشتغال‌زایی و شایستگی‌های عمومی؛ مهارت نرم را مجموعه مهارت‌هایی دانست که به رفتارها و نگرش افراد مربوط می‌شود.
بوستانی راد مهارتهای نرم را مشتمل بر کلیه «مهارتهای غیرفنی» افراد عنوان کرد که عمدتاً مرتبط با روابط فردی و بین فردی از جمله هوش هیجانی است و نیز افزود: مهارت‌های نرم موجب افزایش فضای سرمایه عاطفی سازمان می‌شود و نهادهای دولتی، به دلیل توجه به ماهیت افزایش اعتماد و رضایت شهروندان، بیش از هر سازمان دیگر، نیازمند یادگیری و توسعه مهارتهای نرم هستند.
در این نشست؛ نیازسنجی، طراحی، اجرا، ارزشیابی و سایر عوامل حمایتی از برنامه‌های یادگیری و توسعه مهارت‌های نرم منابع انسانی در سازمان‌های دولتی ایران مورد توجه قرار گرفت و در همین راستا به رشد فزاینده تحقیقات در سراسر جهان در زمینه مهارت‌های نرم طی سال‌های 2004 تا 2021 اشاره شد و مدل یادگیری و توسعه مهارت‌های نرم منابع انسانی در سازمان‌های دولتی به تفصیل بیان گردید.
دبیر کارگروه تخصصی مدیریت منابع انسانی انجمن صنفی اساتید مشهد، روش‌های سنتی را برای یادگیری و توسعه مهارت‌های نرم، نامتناسب و ناکافی دانست و استفاده از روش‌های جدید آموزشی را مناسب و مؤثر خواند؛ زیرا به نوعی بر رویکردهای فعال، مشارکتی و مبتنی بر رویکرد یادگیری تجربی تاکید دارند.
بخش پایانی نشست به پیشنهادهای سخنران مبنی بر سنجش مهارت‌های نرم کارکنان اختصاص یافت؛ سپس  به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد.
این برنامه با حضور جمعی از مدیران و کارکنان مرکز آموزش مدیریت دولتی  به صورت حضوری در سالن ولایت مرکز و به صورت برخط با شرکت بیش از 500 نفر از مدیران، کارکنان و دانشجویان برگزار و همراهی شد.