شنبه تا چهارشنبه
ساعت 7:30 الی 14:30

شماره های تماس


برگزاری نشست تخصصی «موانع و راهکارهای سیستم مدیریت زنجیرۀ تأمین»

تاریخ انتشار: 1400-09-03 12:18:38
دسته بندی: اخبار


در عصر جهانی‌شدنِ امروز که در آن سازمان‌ها در رقابتی تنگاتنگ ناگزیر به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان و مخاطبان خود و رفع نیازهای آنها هستند، ضرورت استقرار زنجیرۀ تأمین کارآمد و بهینه بیش از پیش افزایش یافته است و سازمان‌ها لاجرم به مدیریت زنجیرۀ تأمین در فرایند تجارت جهانی هستند.
پویایی و بقا در بازار رقابتي حاکم، بنگاه‌هاي اقتـصادي، توليدي و سازمان‌های خدماتی را بر آن داشته است که علاوه بر پرداختن به سازمان و منافع داخلي، بر منافع و اركـانِ متغیرهای خارج از سازمان نیز نظارت و مدیریت کنند. علت اين امر دستيابي به مزيت يا مزاياي رقابتي و بهبود رویه‌های سازمانی با هـدف دست‌یازی به سهم بیشتری از بازار است. بر اين اساس کلیۀ فعاليت‌هـايي كه پیش‌تر در سطح، محیط و دامنۀ شـركت انجـام مي‌گرفت، از جمله برنامـه‌ريـزي عرضه و تقاضا، تولید محصولات و خدمات، توزيـع و تحويـل آنها به مشتری و غیره؛ اينك به سطح زنجيره تأمين انتقـال یافته است. مسئله كليـدي در يـك زنجيـرۀ تـأمين، مـديريت و كنترل هماهنگ تمـامي ايـن فعاليـت‌هـا اسـت.
مرکز آموزش مدیریت دولتی با درک اهمیت این موضوع، هم‌هنگام با عمل به مسئولیت اجتماعی خود در مورد ارائه آموزش‌های به‌روز و مورد نیاز جامعه؛ عمل به منویات مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت پرداخت به بحث تولید داخلی و پشتیبانی از آن را در دستور کار خود قرار داده است؛ از این رو چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی مرکز در سال جاری با عنوان «موانع و راهکارهای سیستم مدیریت زنجیرۀ تأمین»، با هدف فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی مخاطبان در مورد مدیریت زنجیرۀ تأمین و نقش حمایتی آن در تولید داخلی، بررسی راهکارهای استقرار و نیز آسیب‌شناسی چالش‌ها و موانع ایجاد آن برگزار می‌شود. این نشست تخصصی دو ساعته با حضور «جناب آقای دکتر محمدصادق مفتح»، قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگاني؛ در روز چهارشنبه 10 آذرماه سال 1400 از ساعت 9 تا 11به صورت بر خط (آنلاین) در سامانۀ آموزش‌های الکترونیکی مرکز آموزش مدیریت دولتی به آدرس: lms.smtc.ac.ir  برگزار خواهد خواهد شد؛ علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام رايگان و اعلام حضور در نشست به این سامانه مراجعه کنند و در صورت لزوم براي دريافت هرگونه راهنمایی و اطلاعات با شماره تلفن‌هاي  42501521 -021 و42501234 -021 تماس حاصل نمايند.